GYAK sikerek hegyifutásban

A válogatottba is bekerült atlétánk!

2019.05.18-án került megrendezésre Magyarország Hegyifutó Bajnoksága Kékestetőn.

A verseny a bajnoki címek eldöntése mellett válogató volt az ez évi korosztályos EB és VB versenyekre is.

Ifi fiú korosztályban 10 km volt a táv 880 m szintemelkedéssel (Parád-Kékestető).

Juhász Patrik a GYAK színeiben 4. helyezést ért el ezzel bekerült a hegyifutó magyar válogatottba. Az EB augusztus 24-én Olaszországban lesz, Patrik edzője Szabó Gábor.

Junior lány korosztályban 5 km volt a táv 280 m szintemelkedéssel (Mátraháza-Kékestető).

Csiszár Vivien 2. helyen ért célba, így Ő július elején már részt is vehetett a svájci Zermatton megrendezett Hegyifutó EB-n, ahol U20-as és felnőtt korosztályok versenyeztek. Vivien itt szenzációsan futott, ugyanis az egyéniben elért 23. helye az egész magyar delegáció legjobb helyezését jelentette! Edzője Tari Tibor.

Viviennek ez által  komoly esélye nyílt egy jó szereplésre a novemberi argentínai Hegyifutó Világbajnokságon, melyre jelenleg is gőzerővel készül.

Vivien a svájci hegyekben...

A kékestetői OB-n a szeniorok is megmérkőzhettek, a 10 km-es távon Tari Tibor a GYAK színeiben lett első az M55 korosztályban.

És még egy remek eredmény. Az OB kísérő rendezvényeként Kékestetőn nyílt futamot is rendeztek az újonc korosztálynak, ahol a GYAK-os Tábi Bence 2. helyezett lett. Jövőre már akár bajnoki babérokra is törhet, edzője neki is Szabó Gábor.