Egy lépés a szakadék felé...

Közvetlen vetélytárstól kaptunk ki itthon

Ki-ki mérkőzés, kiesési rangadó, hatpontos meccs. Nagyjából így készültünk a DVTK II. ellen.

Nem kezdtünk rosszul, de jól sem: nem tudtunk ritmust adni a mérkőzésnek, és nem mi diktáltuk az iramot.

Aztán a 23. percben egy nagyon gyenge lövést könnyedén hárított Halasi, azonban egy szerencsétlen, és egyben érthetetlen mozdulattal a tinédzser Korbély Kristóf elé ejtette a labdát, aki tolt egyet rajta, majd a kapuba gurított. 0-1, és a vége is ez maradt.

Mondhatnánk, hogy egyetlen kapushiba miatt kikaptunk.

Azonban a mérkőzésből volt még hátra majd' 70 perc. Lehetett volna egyenlíteni, vagy fordítani, vagy ötöt rúgni...

De nem rúgtunk sem ötöt, sem kettőt, sem egyet. Sőt, ahogy közeledett a hármas sípszó, a vendégek egyre több kontrát tudtak végigvinni, de - ebből is látszik, hogy nem világverő csapattal játszottunk - egyet sem tudtak góllal befejezni.

Így hát kikaptunk egy nagyon fontos mérkőzésen, és ezzel kieső helyre sodródtunk.

Tettünk egy lépést a szakadék felé, gyűlnek a viharfelhők...

Nincs más hátra: hoznunk kell a három közvetlen riválisunk elleni mérkőzést (Cigánd itthon, Sajobábony itthon, SBTC idegenben), és hoznunk kell bravúr-pontokat az első 10-ben lévő csapatok ellen...

Most vasárnap neki is kezdhetünk a bajnokaspiráns ESMTK otthonában...

Nyilatkozatok: Vég Csongor, Török János, Pilinyi István.